کلات روی 13 درصد

  5٬740٬000 ‎ریال

  (5٬740٬000 ‎ریال (کیسه 1 کیلوگرمی))

  بدون مالیات

  کلات روی ماتیلدا حاوی 13 درصدروی کلات شده  با edta است که در کمترین زمان ممکن جذب گیاه می‌شود باعث افزایش فتوسنتز و عملکرد گیاه می شود.

  تعداد
  موجود است

  روی عنصر کم مصرف است که در مقادیر کم مورد نیاز گیاه زراعی است و به عنوان محدود کننده ترین عنصر کم مصرف در تولید گیاه زراعی در بخش های مختلف جهان مطرح است. روی به طور عمده به صورت کاتیون دو ظرفیتی جذب می شود و در ph بالا احتمالاً به صورت کاتیون یک ظرفیتی نیز جذب می شود. روی با اسیدهای آلی نظیر اسید سیتریک و اسید مالیک کمپلکس تشکیل داده و جذب می شوند. فیتوسیدروفورهایی که باعث تحرک آهن می شوند در خاکهای آهکی باعث تحرک روی نیز می شوند.

  عنصر روی کارکردهای بیوشیمیایی زیادی دارد که عبارتند از :روی برای تولید کلروفیل و تشکیل کربوهیدراتها ضروری است. روی به سیستم های آنزیمی و مواد رشد گیاهی کمک می کند در متابولیسم نیتروژن و نشاسته و کربوهیدراتها نقش دارد از طریق تاثیر در ساخت تریپتوفان باعث افزایش تولید هورمون اکسین شده و رشد گیاه را تحت تاثیر قرار می دهد. روی سلامت غشاهای بیولوژیکی را تحت تاثیر قرار داده و نقش کلیدی در تنظیم و بیان ژن دارد. و باعث افزایش مقاومت به بیماری های قارچی می شود.

  کلات روی ماتیلدا حاوی 13 درصد روی کلاته شده است که در کمترین زمان ممکن جذب گیاه می شود و منجر به رفع کمبود عنصر روی در گیاهان می شود

  مزایای مصرف

  • افزایش سنتز هورمون اکسین و در نتیجه رشد بهتر و شاداب ماندن گیاه
  • ممانعت از ریزش گل و جوانه و مؤثر در تشکیل میوه
  • کمک به بلوغ ساقه و جلوگیری از کوتاه شدن قد گیاه
  • بهبود پنجه زنی در گیاهان زراعی

  تجزیه ضمانت شده کلات روی

  عنصر تشکیل دهندهدرصد
  روی کلاته با EDTA13
  165
  100 قلم

  16 مورد محصول مشابه